Uczniowie SOSW odwiedzili Starostwo

Data: 26-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczniowie SOSW odwiedzili Starostwo
17 – osobowa grupa uczniów z Gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile odwiedziła pilskie Starostwo. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonej w placówce innowacji pedagogicznej: „Jak załatwić sprawę w urzędzie?”. Innowacja ma na celu zapoznanie uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim z funkcjonowaniem instytucji, jak też przygotowanie ich do roli aktywnego obywatela, potrafiącego umiejętnie uporać się ze sprawą w urzędzie.
Grupę przywitała Łucja Zielińska,dyrektor Wydziału Oświaty. Później uczniowie wysłuchali prezentacji dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa, Aleksandry Kinowskiej oraz dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Mieczysława Chmiela, którzy przedstawili główne zadania wydziałów.
Następnie uczniowie zwiedzili niektóre z pomieszczeń w budynku: salę Sesyjną, Wydział Komunikacji, Wydział Geodezji i Kartografii, Wydział Architektury i Budownictwa, a także Wydział Spraw Obywatelskich, Zarządzania Kryzysowego i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych. Młodzież z uwagą przyglądała się dokumentom zmagazynowanym w archiwach i… poznała zasady funkcjonowania radiotelefonu. Ta lekcja powinna zostać przez nią zapamiętana na długo.